הבשורה על-פי מתי פרק טז

ישוע מבטיח לפטרוס את המפתחות למלכות השמיים

13 כְּשֶׁבָּא יֵשׁוּעַ אֶל סְבִיבוֹת קֵיסַרְיָה שֶׁל פִילִיפּוֹס שָׁאַל אֶת תַּלְמִידָיו: "מָה אוֹמְרִים הָאֲנָשִׁים עַל בֶּן־הָאָדָם, מִי הוּא" 14  הֵשִׁיבוּ: "יֵשׁ אוֹמְרִים, 'יוֹחָנָן הַמַּטְבִּיל'; אֲחֵרִים אוֹמְרִים, 'אֵלִיָּהוּ'; וַאֲחֵרִים – 'יִרְמְיָהוּ' אוֹ אֶחָד מֵהַנְּבִיאִים" 15  שָׁאַל אוֹתָם: "וְאַתֶּם מָה אוֹמְרִים, מִי אֲנִי" 16 עָנָה שִׁמְעוֹן כֵּיפָא וְאָמַר: "אַתָּה הַמָּשִׁיחַ, בֶּן־אֱלֹהִים חַיִּים!"

17 אָמַר לוֹ יֵשׁוּעַ: "אַשְׁרֶיךָ שִׁמְעוֹן בַּר־יוֹנָה, כִּי לֹא בָּשָׁר וָדָם גִּלָּה לְךָ, אֶלָּא אָבִי שֶׁבַּשָּׁמַיִם. 18 וְגַם אֲנִי אוֹמֵר לְךָ כִּי אַתָּה כֵּיפָא וְעַל הַצּוּר הַזֶּה אֶבְנֶה אֶת קְהִלָּתִי וְשַׁעֲרֵי שְׁאוֹל לֹא יִגְבְּרוּ עָלֶיהָ. 19 אֶתֵּן לְךָ אֶת מַפְתְּחוֹת מַלְכוּת הַשָּׁמַיִם וְכָל מַה שֶּׁתֶּאֱסֹר עַל הָאָרֶץ יִהְיֶה אָסוּר בַּשָּׁמַיִם, וְכָל מַה שֶּׁתַּתִּיר עַל הָאָרֶץ יִהְיֶה מֻתָּר בַּשָּׁמַיִם". 20 אָז הִזְהִיר אֶת תַּלְמִידָיו שֶׁלֹּא יְסַפְּרוּ לְאִישׁ כִּי הוּא הַמָּשִׁיחַ. 

כאשר ישוע מגיע לאזור הבניאס, אומרים לו תלמידיו שהם רואים בו את המשיח, איש האלוהים. במעמד זה מעניק ישוע את מפתחות השמיים לפטרוס, ובכך מסמן את ממשיכו לאחר עלייתו לשמיים. על פטרוס יהיה להמשיך בהתלהבות ובמסירות את שליחותו של ישוע בעולם הזה – להרחיב את הקבוצה ולהשיב למלכות כמה שיותר ניצוצות אבודים. הדבר שכל אדם שואף לזכות בו הוא כתר מלכות השמיים. כל אדם יכול לזכות בו אם רק יתמיד, יתמסר ולא ייכנע למשברים ולפיתויים שיארבו לו בדרך.

להלהיב 
להלהיב את הלב ולהרחיב את המודעות עד שתופיע ההארה. להתמסר להשבת הניצוצות מתוך התלהבות וענווה.